У Сучевенській територіальній громаді стартувала щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 28.11.2023 16:07

У Сучевенській територіальній громаді стартувала щорічна Всеукраїнська акція

«16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня  проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
    Сьогодні в рамках Всеукраїнської акції в приміщенні Сучевенської сільської ради сільським головою Юліаном МІХАЙЛОВИЧОМ, за участі поліцейського офіцера Сучевенської ТГ Василя ГРОСУ  було проведено нараду та роз’яснювальну роботу щодо обміну інформацією для своєчасного реагування та вжиття заходів, щодо протидії домашнього насильства.

Особливу увагу присутні приділили основним аспектам надання допомоги потерпілим особам та реалізації планових завдань просвітницької роботи в закладах освіти громади, спрямованих на запобігання та протидію торгівлі та жорстокому поводженню з дітьми.

Домашнє насильство це:

- фізичне (заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті);

- сексуальне (будь-які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи);

- психологічне (словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоров’ю);

- економічне (умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися).

Хто несе відповідальність за домашнє насильство?

Кривдник з числа таких осіб:

- подружжя;

- особи, які проживають (проживали) спільно однією сім’єю;

- їх родичі;

- опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі;

- колишнє подружжя;

- наречені;

- особи, які мають спільних дітей.

Що робити у разі домашнього насильства?

Одразу викликати поліцію – 102!
Звернутися на «гарячу лінію» - 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України).

Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомте про це службу у справах дітей! Захистіть дитину від домашнього насильства!

103 - виклик швидкої медичної допомоги!

Ви можете звернутися до:

Гросу Василя Петровича – поліцейський офіцер Сучевенської ТГ, 068-317-32-66

Міхайловича Юліана Георгійовича - сільський голова, 066-363-17-17

Алергуша Аурела Михайловича - заступник, 096-036-00-21

Попеску Флоарі Траянівни - староста села Корчівці, 068-077-37-14

Товарницької Лілії Іванівни - староста села Купка, 096-089-18-42

Тіміш Даніели Іллівни – начальника Служби у справах дітей, 099-071-47-88

Найнебезпечніший співучасник домашнього насильства – мовчання!