Про створення Молодіжної ради при Сучевенській сільській раді

Дата: 20.03.2024 09:10

З метою активізації участі молоді у соціальному, культурному та громадському житті Сучевенської сільської територіальної громади, формування її активної суспільно-відповідальної позиції, залучення молоді до вирішення проблем територіальної громади, керуючись  Законом України «Про основні засади молодіжної політики», Законом України «Про дитячі та молодіжні громадські організації», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 р. № 1198 «Про затвердження типових положень про молодіжні консультативно-дорадчі органи», Сучевенська сільська рада створила Молодіжну раду при Сучевенській сільській раді.

Основними завданням Молодіжної ради є:

1) сприяння реалізації права молоді на участь у формуванні та реалізації молодіжної політики в територіальній громаді;

2) внесення до сільської ради пропозицій щодо організації консультацій із молоддю;

3) надання пропозицій, висновків, рекомендацій щодо формування та реалізації молодіжної політики в громаді, обов’язкових до розгляду сільською радою;

4) розроблення за участю молодіжних та дитячих громадських об’єднань, інших суб’єктів молодіжної роботи пропозицій щодо пріоритетів молодіжної політики в громаді;

5) проведення моніторингу та оцінки ефективності реалізації молодіжної політики в громаді;

6) участь у розробленні проєктів нормативно-правових актів, спрямованих на реалізацію молодіжної політики в громаді;

7) вивчення стану виконання законів, інших нормативно-правових актів, що стосуються молоді, на місцевому рівні;

8) виконання інших завдань, визначених Положенням про Молодіжну раду.

Склад Молодіжної ради та порядок його формування

1. Кількісний та персональний склад Молодіжної ради визначається установчими зборами  та не може становити більше 15 членів.

2. Склад Молодіжної ради вважається сформованим за умови затвердження не менше 10 членів.

3. Увійти до складу Молодіжної ради може молода людина віком від 14 до 35 років, що  проживає на території Сучевенської громади.

1. Склад Молодіжної ради формується на установчих зборах шляхом  відкритого голосування за осіб, які особисто присутні на зборах та подали відповідні документи.
  2. Для формування складу Молодіжної ради розпорядженням сільського голови утворюється ініціативна група з підготовки установчих зборів (далі - Ініціативна група) з представників молоді територіальної громади та призначається її координатор.
  3. Персональний склад Ініціативної групи сільська рада оприлюднює на  офіційному вебсайті та/або в інший прийнятний спосіб протягом п’яти робочих днів з дня її утворення.
  4. Сільська рада не пізніше ніж за 10 календарних днів до проведення установчих зборів Молодіжної ради в обов’язковому порядку оприлюднює на  офіційному вебсайті та/або в інший прийнятний спосіб підготовлене Ініціативною групою та погоджене з сільським головою повідомлення про дату, час, місце та порядок денний зборів і номер телефону відповідальної особи.
  5. Для участі в установчих зборах кандидати на членство в Молодіжній раді подають до ініціативної групи заяву в довільній формі та копію паспорта.
  6. Підставами для відмови представнику в участі в установчих зборах є:
  • невідповідність поданих ним документів, вимогам цього Положення;
  • недостовірність інформації, що міститься в документах, поданих для участі в установчих зборах.
  1. Установчі збори відкриває координатор Ініціативної групи, який ознайомлює присутніх з порядком денним зборів.
  2. З числа кандидатів до складу Молодіжної ради обирається лічильна комісія, голова та секретар зборів.
  3. Обраними до складу Молодіжної ради вважаються кандидати, за яких проголосували більшість членів присутніх на установчих зборів.
  4. Рішення установчих зборів оформляється протоколом, який складається протягом трьох робочих днів з моменту проведення установчих зборів, підписується головою та секретарем установчих зборів і подається сільській раді.
  5. Сільська рада оприлюднює протокол установчих зборів на  офіційному вебсайті або в інший прийнятний спосіб протягом трьох робочих днів з моменту його надходження.
  6. Сесія сільської ради на підставі протоколу установчих зборів затверджує склад Молодіжної ради і оприлюднює його на власному офіційному вебсайті та/або в інший прийнятний спосіб протягом трьох робочих днів з моменту прийняття  рішення.
  7. Строк повноважень складу Молодіжної ради  складає два роки.

У зв’язку з вищевказаним Сучевенська сільська рада оголошує про початок збору заяв бажаючих долучитися до Молодіжної ради та звернутись до сільської ради з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 18:00.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)